شما اینجا هستید » صفحه اصلی » سوالات متداول
چه فصل هایی پرواز انجام میشود؟

برنامه پروازهای ما طلوع آفتاب هر هفت روز هفته درطول فصول پرواز با بالن در ایران برقرار است. فصول پروازی در آبسرد دماوند در هر چهار فصل ویژگیهای منحصر به فرد خود را داراست . بهار سرشار از طراوت و زیبایی همراه با شکوفه های زیبای درختان ، تابستانی سرسبز با آب و هوایی معتدل ، پاییز هفت رنگ با مناظری بی نظیر ، زمستان پوشیده از برف با ومناظر باور نکردنی

بهترین ساعت پرواز چه زمانی است؟

پرواز معمولا بعد از طلوع آفتاب وحدود 2 ساعت قبل از غروب آفتاب انجام میپذیرد زیرا در این زمان گرمای خورشید بر زمین اثر نکرده و هوا در پایدار ترین وضعیت خود است . ما در ایران هم اکنون فقط در طلوع آفتاب تقریبا ساعت 6 صبح پروازها را انجام میدهیم

چه هنگام پرواز انجام نمیشود؟

باید بدانید که بالن وابسته به آب وهوای منطقه پرواز است. گاهی اوقات پرواز را به خاطر شرایط بد آب و هوایی مانند؛ باد به طور متداوم بالاتر از15کیلومتردرساعت ، دید ضعیف، پایین بودن ابرها و وجود برف یا باران و یا زمانی که تهدید رعد و برق در منطقه وجود دارد نمیتوانیم پرواز مطمئنی داشته باشیم وهمچنین در شب ممکن است پرواز لغو شود. زمانی که شاخص حرارت به بالای 35 درجه سانتیگراد میرسد سواری با بالن هوای گرم نمیتواند جذاب باشد.

اگر پرواز من لغو شود، چه میشود ؟

اگر پرواز شما به هر دلیلی از طرف شرکت لغو شده است، نگران نباشید زیرا شما می توانید بر روی پرواز دیگری رزرو انجام دهید و این را نیز بدانید که هر بلیت داری 12 ماه تاریخ انقضاء است.
و یا در صورت درخواست میتوانید پول خود را از شرکت دریافت نمایید

آیا در هر شرایط آب و هوایی میتوان پرواز کرد ؟

خلبانان ما پایه تصمیم گیری های خود را بر اساس آخرین پیش بینی های هوا شناسی و فرودگاه محلی انجام میدهند و در صورت فراهم بودن شرایط، تصمیم به پرواز میگیرند. به هر ترتیب شرایط وعواملی هستند که میتوانند بر تصمیم به انجام دادان یا ندادن پروازتاثیر بگذارند .این عوامل را خلبان درنظر میگیرد و این امر برای اطمینان یافتن از یک پرواز ایمن است. در هر صورت خلبان فرمانده است وتصمیم نهایی برای انجام یا لغو پرواز با اوست.

چه نوع لباسی برای مسافران پرواز مناسب است؟

شما متناسب با فصل پروازتان باید یک لباس مناسب برای پیاده روی بپوشید و برای محافظت از سرما نیازمند به کلاه خواهید بود. همچنین برای جلوگیری از آفتاب سوختگی از کلاه لبه دار استفاده کنید.
در طول پرواز به ندرت درجه حرارت بیش از 3 درجه از آنچه که بر روی زمین است تغییر میکند.
لطفا از پوشیدن کفش های پاشنه بلند وکفش های پنجه باز خودداری کنید.
ما به شما توصیه میکنیم کفشی مقاوم در برابر نفوذ آب را بپوشید.

من از ارتفاع میترسم، چه کنم؟

ترس از ارتفاع معمولا بر لبه ساختمان ها و پل هاست، و مواردی در هواپیما به علت تلاطم زیاد هواپیما این حالت پیش میاید. پرواز با بالن بسیار آرام وبا ثبات بوده و شما به مرور ارتفاع میگیرید وبه شما احساس ارتفاع دست نمیدهد .در پرواز با بالن هیچ چیز مثل قبل نیست و زمین به مرور کوچک وکوچکتر میشود. بسیاری از مسافران بالن براین واقعیت شاهد هستند. و یک چیز بسیار مهم پرواز با بالن تجربه ای نو وهیجان انگیز است بسیاری حتی هنگام پرواز از حس ترس از ارتفاع خود آگاه نیستند. ما به شما تجربه ای متفاوت از پرواز و ارتفاع را پیشنهاد میکنیم.

ایا میتوانم با خودم دوربین بیاورم؟

بله، شما می توانید یک دوربین دیجیتال و یا دوربین فیلمبرداری را بیاورید (برای اهداف ساخت کلیپ و عکاسی حرفه ای به همراه عکاس باید با شرکت هماهنگ شود ) . چون بالن فرم و مناظر بسیار عالی برای عکاسی را فراهم میکند. مسئولیت نگهداری آن هم به عهده خودتان است. ب ما نیز برای شما پکیج خاص عکاسی داریم. قاب دروبین تون رو فراموش نکنید.

آیا دوستانم میتوانند بیایند و مرا تماشاکنند؟

مقدم دوستان و خانواده شما همیشه گرامی است، اما مطمئن شوید که آنها آگاه باشند که ممکن است توالت ها و یا امکانات دیگری در محل وجود نداشته باشد. توصیه ما این است که تماشاچیان، بالن را در جاده ها، بخاطر حفظ امنیت جانی، دنبال نکنند. مسافران 2 تا 3 ساعت پس از سوار شدن، به محل اولیه باز میگردند.

چیزهای که مسافران نیاز دارند؟

1) بلیت پرواز
2) دوربین
3) میل فراوان به ماجراجویی

آیا خطری با پرواز با بالن هوای گرم وجود دارد؟

بالن هوای گرم یکی از کم خطرترین نوع پرنده در وسایل پروازی است. این فعالیت به شدت با دستور العمل های دقیقی تنظیم شده کنترل شده و داری مجوزهای لازمه از سازمان هواپیمایی می باشد. همه خلبانان ما مجوز کامل خلبانی بالن را دارند.

آنچه در مورد بیمه باید بدانید.

پرواز بالن برای شخص ثالث وبیمه مسئولیت مسافر کاملا بیمه است و ما از سازمان هواپیمایی کشوری دارای مجوزیم.

آیا پرندگان درحال پرواز برای بالن خطر دارند؟

- این یک احتمال بسیار پیش پا افتاده است. پارچه کیسه هوای بالن بسیار مقاوم تر از آن چیزی است که به نظر میرسد. علاوه بر این؛ بالن با بزرگی که دارد و همچنین صدای که از مشعل تولید میشود باعث دور ماندن پرندگان از بالن میگردد.

آیا پرواز با بالن شرایط جسمی خاصی میخواهد؟

پرواز در بالن یک تجربه بسیار بی سر و صدا درهوا است اما آن یک فعالیت ماجراجویی در خارج از منزل و در طبیعت بکر است و گاهی اوقات در هنگام فرود سبد ممکن است روی زمین کشیده شود که این امر کاملا طبیعی است: بالن و سبد برای ایمنی و راحتی شما طراحی شده است.
به منظور اطمینان از ایمنی و لذت بردن از هر کس که پرواز را تجربه می کند، این مهم است که فرد از لحاظ جسمی قادر به انجام و شرکت در این فعالیت باشد وبتواند به داخل سبد برود و1 ساعت بدون حرکت بایستد و بتواند موقعیت که توسط خلبان توضیح داده خواهد شد، را حفظ کند.

آیا برای سن، وزن یا قد محدودیتی وجود دارد؟

- ما میدانیم مسافران ما در تمام ابعاد و اندازه ها هستند. بر اساس قانون حمل و نقل هوایی، ما باید وزن دقیق برای هر نفر را در هنگام رزرو ثبت کنیم.( با عرض پوزش!)
اما با توجه به محدودبودن فضا، وزن و محدودیت های ایمنی بالن هوای گرم؛ کودکان باید بیش از 4سال سن داشته وکودکان زیر16سال به یک همراه (فرد مسئول بزرگتر) باشد.
حداقل ارتفاع فرد باید 1متر وحداکثر1.9 متر باشد.
افراد باید حداکثر 70 کیلوگرم و یا میانگین وزنی با احتساب همراهان 70 کیلو گرم باشد در غیر این صورت نیازمند به پرداخت اضافه هستند.

شرایط پزشکی مسافران چگونه باید باشد؟

- تمام مسافران باید قبل از پرواز از شرایط پزشکی خود اطمینان حاصل کنند.
افرادی که داری بیماری قلبی و تنفسی هستند یا هرگونه بیماری خطرناکی داشته باشند و یا افرادی که تازه مورد عمل جراحی قرار گرفته اند ویا افرادی که تحت تاثیر مواد مخدر و الکل هستند، نمیتوانند پرواز کنند.

اگر من باردار باشم چه میشود؟

- متاسفانه، به دلایل ایمنی ما قادر به پرواز زنان باردار نیستیم. با این حال، اگر باردار شدن شما در زمان خرید بلیت تا پرواز انجام گیرد ما اعتبار بلیت شما را برای مدت زمان بارداری حفظ میکنیم.
اما برای ساخت کلیپهای مخصوص تعیین جنسیت و عکسهای بارداری پرواز به صورت مهار شده امکان پذیر است .

آیا میتوان با معلولیت پرواز کرد؟

ما ضمن استقبال از افراد معلول از آنها برای مشارکت در تجربه پرواز دعوت میکنیم. وضعیت خاص هرکس متفاوت بوده و برخی از معلولیت ها داری چالش های بیشتری هستند پس به هر ترتیب قبل از خرید بلیت با ما تماس بگیرید.
تذکر: به دلیل ایمنی قادر به پرواز معلولان با صندلی چرخ دار نیستیم.

  • فهرست
  • تماس با ما
  • پیگیری رزرو
  • رزرو
  • واتس اپ