شما اینجا هستید » صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده » جشنواره بالن ها
جشنواره بالن ها
جشنواره بالن ها

 

یکی از تفریحات و ورزش های بسیار پرطرفدار در جهان بالن سواری می باشد که امکانات خاص خودش را لازم دارد اما چند سالی است که در سراسر جهان در فصول مختلف سال جشنواره هایی برگزار می شود که البته بهترین و زیباترین آنها درفصل تابستان در کشور روسیه می باشد . در این جشنواره ها جمعی از بالن سواران حرفه ای از سراسر دنیا گردهم می آیند و برای به نمایش گذاشتن توانمندی های خود و حتی نحوه طراحی بالن خودشان به مبارزه با هم می پردازند .

برگزاری این گونه جشنواره ها یا مسابقات در کشورهای مختلف دنیا به غیر از جنبه تفریحی آن از نظر جذب گردشگر نیز بسیار با اهمیت بوده است بطوری که هنگام برگزاری اینگونه جشنواره ها در کشورهای مختلف تعداد زیادی از طرفداران و علاقمندان این رشته ورزشی به مکان برگزاری جشنواره مسافرت می کنند و باعث رونق کسب وکار و مشاغل مربوط به صنعت گردشگری در آن منطقه می شوند که البته جنبه معرفی فرهنگ و تمدن کشور و منطقه برگزاری جشنواره برای میزبان و برگزار کننده شاید بیشتر از خود جشنواره اهمیت داشته باشد.

برخی ا کارشناسان صنعت گردشگری معتقد هستند تقریبا 50 درصد از کسانی که بخاطر برگزاری این جشنواره و در مدت برگزاری جشنواره به منطقه برگزاری جشنواره سفر کرده بودند برای بار دوم و برای تفریح بدون برگزاری هیچگونه جشنواره ای به آن منطقه سفر می کنند که در واقع برگزاری این جشنواره ها خود به نوعی یک سرمایه گذاری بسیار مطمئن در زمینه صنعت گردشگری در کشورشان بوده است.

این جشنواره ها و یا حتی می توان گفت مسابقات چندین روز طول می کشد که در این مسابقات یک مسیر معمولان مشخص می شود و گروههای شرکت کننده باید فاصله به نقطه شروع و پایان را در زمانی مشخص طی کنند که البته هرگروهی که زودتر به مقصد برسد حتما برنده جایزه ای هم خواهد بود . هر یک از گروه های شرکت کننده در این مسابقات خود به دو بخش تقسیم می شوند یک گروه که درون بالن مشغول پرواز از نقطه شروع تا نقطه پایان هستند و گروه دیگر روز زمین همان مسیر را طی می کنند که معمولا وسایل لازم جهت شرکت در این مسابقه را برای گروه خودشان که شامل مواد غذایی یا حتی وسایل لازم جهت اشکالات احتمالی و … را حمل می کنند و مسیر حرکتی بالن خودشان را با دستگاه جی پی اس از روی زمین کنترل می کنند و دایم با هدایت کننده بالن در تماس هستند و مسیر او را اصلاح می کنند.

از جمله جشنواره های مهم در این زمینه را می توان از جشنواره بریستول ، ژاپن ، روسیه ، لهستان، لندن و تایلند نام برد که این جشنواره ها بین المللی هستند و هر گروه شرکت کننده در آن سعی دارد به نوعی از فرهنگ کشور خود برای دیگران عنوان کند البته با حضور خود در این مسابقه و همراه بالن های طراحی شده که گاهی هم بی ارتباط با فرهنگی آن تیم نیست.

البته از نظر هنر عکاسی برگزاری این مسابقات همیشه سوژه بسیار خوبی برای عکاسان حرفه ای از سراسر دنیا می باشد که همیشه به ثبت آثار بسیار زیبا و خیره کننده ای منتهی می شود.

 

جشنواره بالون ساگا ژاپن 

جشنواره بالون ساگا ژاپن از ۰۹ الی ۱۳ آبان ۱۳۹۹ در شهر ساگا کشور ژاپن برگزار می گردد. جشنواره بالون ساگا ژاپن یکی از بزرگترین رویدادهای بالون هوای گرم آسیا به شمار می آید که هر سال اوایل ماه نوامبر در امتداد مسیر رودخانه Kase در استان ساگا کشور ژاپن برگزار می شود. گرچه در نخستین دوره این رویداد که در سال ١٩٨٠ برگزار شد، تنها ١٤ بالون هوای گرم شرکت کرد، اما در حال حاضر بیش از ١٠٠ بالون هوای گرم در این جشنواره شرکت می کنند. مسابقه بالون هوای گرم، یک ” تکلیف” خوانده می شود که شرکت کنندگان آن نه بر اساس زمان و مسافت، بلکه برای مهارت های عملی خود رقابت می کنند. شرکت کنندگان این مسابقه برای اینکه مشخص تر باشند، یک علامت و نشانه ای (کیسه کوچک شن با نوارهای رنگی) را روی هدف خاصی می اندازند تا بالون هوای گرم خود را تا جایی که ممکن است به هدف نزدیکتر کنند تا بدین وسیله با یکدیگر رقابت کنند. بالون هایی که سطح زمین را می پوشانند به غیر از اینکه تصاویر فوق االعاده ای ایجاد می کنند، تماشای آنها بسیار هیجان انگیز هم هست. بادهای متعادل ساگا، علاقه و اشتیاق شدیدی را در بالون سواران سراسر جهان ایجاد می نماید.

 

جشنواره بین المللی بالون بریستول 

جشنواره بین المللی بالون بریستول از ۱۶ الی ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ در شهر بریستول کشور انگلستان برگزار می گردد. جشنواره بین المللی بالون بریستول بزرگترین جشنواره بالون اروپا و یکی از بزرگترین رویدادهای فضای باز انگلستان به شمار می آید که طی ٤ روز برگزاری آن بیش از نیم میلیون بازدیدکننده شرکت می کنند. این رویداد چهار روزه که به هنگام سپیده دم و غروب در زمین های محوطه زیبای عمارت Ashton Court Estate آغاز می شود و در روزهای خاصی آسمان گرگ و میش شگفت انگیز غروب را منور می سازد، منظره خارق العاده زیبایی را در شهر بریستول به وجود می آورد. در این رویداد شرکت کنید و شاهد صعود دسته جمعی و همزمان بالون ها به آسمان باشید در حالیکه آسمان را سرشار از رنگ های مختلف می کنند. بیش از ١٥٠ بالون هوای گرم با اشکال و اندازه های مختلف روانه آسمان می شوند در حالیکه چشم انداز زیبای شهر بریستول، پس زمینه باورنکردنی منظره این بالون ها در آسمان می شود. امروزه، این رویداد به عنوان یکی از ٥ رویداد فضای باز برتر انگلستان هر سال صدها هزار نفر را جلب می نماید و به خصوص در میان خانواده ها بسیار محبوب و مشهور به شمار می آید. تفریحات خانوادگی در محل برگزاری این رویداد عبارتند از: وسایل بازی شهربازی، غرفه های غذا و کافه، رنگ آمیزی چهره ها، محوطه های اکوستیک اجرای موسیقی و نمایش های هوایی. هلیکوپتر و بالون سواری این رویداد را می توان از پیش رزرو کرد و هر دو این ها تجربه باورنکردنی را برای شما فراهم می کنند

مقالات مرتبط
اگر نظر یا سوالی داری بفرست !!
1 . دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید نمایش خواهد داده شد.
2 . پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
3 . پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • فهرست
  • تماس با ما
  • پیگیری رزرو
  • رزرو
  • واتس اپ